Drzwi uchylne

Drzwi uchylne wybierają osoby, które są zwolennikami gładkich frontów oraz tradycyjnych rozwiązań. Ich największą zaletą jest możliwość szybkiego dostępu do każdego miejsca w szafie, poprzez otwarcie jednego skrzydła.

Drzwi uchylne nadają się do wnętrz o szerokich metrażach, gdyż otwarcie skrzydła drzwi wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca przed szafą. Należy też pamiętać, że szafy uchylne nie mogą mieć zbyt szerokich skrzydeł, głównie z uwagi na ich ciężar i wytrzymałość zawiasów drzwiowych. Skrzydło drzwi montowane jest do ścianek bocznych korpusu mebla przy użyciu zawiasów, zazwyczaj do najdłuższej krawędzi. W zależności od zastosowanego systemu otwierania i rodzaju zawiasów, w niektórych opcjach frontów konieczne jest zastosowanie uchwytów, co niejednokrotnie stanowi ozdobę mebla.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz wypełnień materiałowych drzwi uchylnych w bogatej gamie kolorystycznej. Wybierając wypełnienie drzwi uchylnych należy jednak pamiętać, że po otwarciu zawsze widzimy ich wewnętrzną stronę, dlatego należy odpowiednio dobierać materiał, który nie wpłynie na pogorszenie estetyki mebla.