System wewnętrznych, aluminiowo-szklanych przepierzeni

LUMI – WITRYNY I DRZWI Z PRZESZKLENIAMI

LUMI

Lumi to system wewnętrznych, aluminiowo-szklanych przepierzeń w postaci: funkcjonalnych ścianek dzielących z drzwiami przesuwnymi i uchylnymi, witryn stałych czy drzwi przejściowych w ościeżnicy, wpisujących się w modny i niezwykle nowoczesny design. Jego zmysłowa specyfika i wykorzystane materiały pozwalają zastosować LUMI zarówno w klasycznych jak i loftowych wnętrzach na zasadzie ciekawie wyglądającego przepierzenia lub podziału pomieszczenia na oddzielne strefy.

Zaletą systemu jest minimalizm, jasność i świeżość, dzięki czemu w aranżowanych wydzielanych czy zamykanych pomieszczeniach, udaje się bez problemu zachować przestronność, przepływ pełnej ilości światła oraz naturalnego dźwięku. 

 

W ramach systemu LUMI dostępne są następujące rozwiązania:

Przeszklenia z drzwiami uchylnymi

Drzwi uchylne wykonane w systemie LUMI, zarówno jedno, jak i dwuskrzydłowe, można swobodnie łączyć z bocznymi lub górnymi naświetlami, wykonanymi z wykorzystaniem tego samego profilu. Dzięki temu zyskujemy przestronną, ale lekką w wyglądzie i bardzo spektakularnie prezentującą się ścianę w klimacie francuskim. Można przy jej pomocy oddzielić salon od jadalni czy wydzielić miejsce dla domowej biblioteki. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno we wnętrzach wysokich, wiekowych kamienic, jak i w miejscach użyteczności publicznej.

Drzwi uchylne można wykonać w płycie meblowej, w szkle oraz poprzez połączenie obydwu wypełnień. Aby zachować spójność konstrukcji, panele uchylne posiadają specjalnie zaprojektowane uchwyty, dostępne w trzech długościach oraz pasującą charakterem dedykowaną klamkę. W przypadku wysokich ścian, dla właściwego usztywnienia zabudowy, w panelach wyższych niż 2m, zaleca się także wykonanie co najmniej jednego podziału poziomego.

Przeszklenia z drzwiami przesuwnymi

Pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne z wypełnieniem ze szkła lub z płyty, wykonane w systemie LUMI, można łączyć z bocznymi, stałymi panelami czy witrynami z wykorzystaniem tego samego profilu. Drzwi podzielone charakternymi pionowymi lub poziomymi szprosami, zyskują zadziorny, industrialny sznyt, tworząc nietuzinkową, przezierną zabudowę w klimacie loftowym lub wariację stylu francuskiego. Ścianki z drzwiami o takim specyficznym charakterze sprawdzą się przy oddzieleniu salonu od strefy sypialnianej czy wydzieleniu klimatycznej garderoby lub domowego gabinetu. Rozwiązanie z loftowym pazurem to rozwiązanie zarówno do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich, jak również do aranżacji obiektów industrialnych.

Witryny stałe LUMI

Szklane panele w charakternych, ale prostych ramkach to sposób na lekką i niebanalną aranżacje pomieszczenia. W połączeniu z drzwiami przesuwnymi czy uchylnymi lub jako samodzielne elementy tworzą ścianki działowe pozwalające na wydzielenie jasnego, przestronnego wnętrza, wypełnionego światłem i szklanymi refleksami. Witryny w aluminiowych ramkach w kolorze anody naturalnej czy matowej czerni, doskonale sprawdzą się jako samodzielna konstrukcja subtelnie oddzielająca strefy w pomieszczeniu, ale także jako dodatkowy, dekoracyjny element, który optycznie powiększa wnętrze.

Drzwi przejściowe w ościeżnicy LUMI

Przeszklone, uchylne drzwi wewnętrzne w aluminiowej ościeżnicy, z loftowym, niepowtarzalnym look-iem to zaleta, którą docenią miłośnicy stylu industrialnego i nowoczesnego. Prostota skrzydła drzwi z uchwytem lub klamką, w zależności od preferencji i potrzeb, ponadczasowa kolorystyka anody naturalnej oraz matowej czerni, to niezaprzeczalne atuty rozwiązania.

Szeroki wachlarz wzorów, możliwość podziałów w pionie i poziomie przy pomocy szprosów, zastosowanie jako wypełnienia różnorodnego szkła, lustra lub płyty sprawiają, że drzwi wykonane w systemie LUMI można dopasować do każdych wymagań i charakteru wnętrza.

To, co czyni drzwi LUMI wyjątkowymi i bardzo uniwersalnymi to także dostępność wersji prawo- i lewostronnej oraz dwa rodzaje ościeżnicy: stała lub regulowana w szerokości. Taka oryginalna wersja drzwi uchylnych z pewnością stanowi wyjątkową alternatywę dla klasycznych drzwi wewnętrznych dostępnych na rynku aranżacji wnętrz.