Jak przygotować pomieszczenie do zabudowy

Najważniejsze przy projektowaniu mebli na wymiar są pomiary!
I zależy nam na tym, aby były one wykonane w 100% prawidłowo.

W tym celu pomieszczenie należy odpowiednio przygotować, ponieważ po zaprojektowaniu zabudowy projekt od razu wysyłamy do produkcji. Nie zalecamy zmian w pomieszczeniu po odbyciu się pomiarów, ale jeśli nastąpi taka sytuacja i konieczne będą przeróbki pomieszczenia prosimy o niezwłoczny kontakt z naszym salonem lub osobą wykonującą pomiar.

Jeden z naszych klientów postanowił dodatkowo ułożyć sobie nowe panele w pokoju po wykonaniu pomiaru, przez co montażysta w dzień ustalonego montażu musiał docinać elementy zabudowy na miejscu.

Oczywiście nie jest to dla nas ogromnym wyzwaniem, ponieważ mamy doświadczoną i wykwalifikowaną grupę montażystów, którzy pracują z nami od lat, niemniej jednak nikt nie lubi komplikacji, tym bardziej że projektujemy meble na ustalone wcześniej wymiary.

 

W przypadku braku tylnych elementów zabudowy:

Jeśli nasz klient życzy sobie, aby zamontować zabudowę bez “pleców” – tylnego elementu zabudowy, zawsze prosimy aby upewnić się że ściana do której przylegać będzie zabudowa meblowa, była przygotowana pod indywidualne potrzeby. Najczęściej w takich przypadkach klienci przygotowują sobie ścianę malując ją farbą (odświeżają) lub po prostu ją tapetują.

Podłoże zabudowy nie powinno ulec zmianie od czasu wykonania pomiaru, to samo tyczy się ścian, parapetów lub innych elementów tworzących pomieszczenie.

Prace związane z montażem zabudowy powinny odbywać się jako ostatnie w przypadku remontu całego pomieszczenia.

Ściany powinny być już pomalowane, wytapetowane, tak żeby uniknąć zabrudzeń, uszkodzeń nowej zabudowy.

A co z oświetleniem?

Często zdarza się, że klienci obawiają się o swoje podwieszane sufity…

Tego typu zlecenia również nie stanowią dla nas większego problemu, a często nawet okazuje się, że przy takich sufitach nasze meble komponują się jeszcze lepiej.

Oczywistym jest, że tuż po zamontowaniu zabudowy rozkład lamp może wydać się jakby nie pasował do pomieszczenia, ale niestety każdy klient musi się z tym liczyć. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie komponowała się całość pomieszczenia w połączeniu z resztą wyposażenia domowego, ale zawsze wierzymy, że nasi klienci finalnie poradzą sobie z aranżacją swojego mieszkania, bo przecież wybrali meble Komandor i znają się na rzeczy ????