Living Coral – Kolor roku 2019

Po erze pudrowych różów, soczystych zieleni i Ultra Violetu, który królował w 2018 roku, przyszedł czas na kolor roku 2019 i niecodzienny Coral. Instytut Pantone ogłosił właśnie kolor na nadchodzący rok, który zawładnie wnętrzami, modą, wyjdzie na ulice, przeniknie do stylu życia i mediów społecznościowych. Living Coral 16-1546 to zdaniem Pantone odpowiedź na potrzeby dzisiejszego świata.

Jaki jest kolor roku 2019

Ciepły, ale nie nachalny. Elegancki, chociaż dosyć stonowany. Energetyczny, ale nie przytłaczający. Living Coral to przywołanie piękna i wyjątkowości rafy koralowej ukrytej w głębinach, która pomimo, że krucha i delikatna cudownie wybija się z głębin. Rafa koralowa to centrum podwodnego życia, miejsce dla różnorodnych form, roślin i zwierząt, dająca schronienie i zapewniająca symbiozę. To jednocześnie obraz dzisiejszego świata. Miejsca, w którym łączenie kultur, narodowości, zwyczajów i zasad przenika się wzajemnie, dając nowy obraz ziemskiego życia. Na styku różnych kultur zawsze jest najbarwniej. Tu łączą się faktury, kolory, wzory i styl tworząc zupełnie nowe trendy, barwy i zwyczaje.

Zapewne Living Coral będzie miał podobne zadanie – jako element spajający i łączący. Doskonale wpisze się w każdy styl, czy to pod postacią dekoru, wzoru, detalu, dodatku czy tła. Jego ciepła barwa, która nie pozwala pozostać obojętnym, rozjaśni wnętrze i sprawi, że stanie się ono bliskie każdemu, kto zechce zatrzymać się w nim na dłużej.

Co symbolizuje Living Coral we współczesnym świcie

Kolor roku 2019 to odpowiedź na otaczający nas świat pełen gonitwy, cyfryzacji i zimnych powierzchni. Living Coral pobudza do działania, ale zgodnego z samym sobą. Daje energetycznego kopa, ale poprzez uwypuklenie optymistycznej strony ludzkiej natury. Namawia do aktywności, ale w zgodzie z tym, co naturalne.

Ludzkość szuka więzi społecznych, próbuje odbudować wzajemne relacje i wyplątać się z wszechobecnej technologii oraz świata, w którym maszyny odgrywają coraz większą rolę. Szukamy ludzkich spojrzeń, głosów, rozmów, spotkań i ciepła, które kojarzy się z bliskością i intymnością. Living Coral jest właśnie takim miejscem spotkań dla wszystkich. Uruchamia najlepsze cechy, dodaje magii, oczarowuje i uspokaja. Zmysły po szaleństwie ciemnych i chłodnych barw, trafiają na oazę spokoju i ciepła. Miejsce, w
którym każdy może być sobą.

Coralowy odcień ciekawie wygląda zarówno na ścianie jak i na froncie szafy

Jak i z czym łączyć królującą barwę roku?

Living Coral ma w sobie pomarańcz i czerwień. Jest więc kolorem energetycznym i pobudzającym, ale w bardzo ciekawej i eleganckiej odsłonie. Z jakimi kolorami go łączyć i gdzie wprowadzać? Odpowiedź znajdziecie obserwując przyrodę. Ona sama podpowiada zestawienia najbardziej pasujące do siebie, których nie wymyśli najwspanialszy designer czy kreator.

Przede wszystkim natura i barwy ziemi, czyli naturalne dekory drewna, o pięknym usłojeniu i rysunku, kamień i beton. Idealnym towarzystwem dla koloru roku 2019 będą też pastele i lekko sprane barwy od bieli poprzez szarości, błękity czy miętową zieleń. Kolory te pozwalają Living Coral na wybicie i zaistnienie. Takie zestawienie jest idealne dla stylu rustykalnego, shabby chic czy
prowansalskiego.

Odsłona koloru Coral na targach w Mediolanie

Z pewnością Coralowi przypasują beże, brązy, szarości, antracyty, zieleń butelkowa, granaty i czernie. Living Coral nie tylko je ociepli i ożywi, ale nada im także wyjątkowej elegancji i szyku. Na ścianach, na froncie szafy lub komody, a także jako detal pięknie podkreśli styl wnętrza i nad mu charakteru.

Jeśli spróbujecie zestawić Coral z połyskującymi elementami jak złoto czy miedź to zyska on na szlachetności i stanie się bardzo wyrafinowanym kolorem. Przecież sam koralowiec to już doskonały materiał na biżuterię. Dlaczego więc nie traktować koloru roku 2019 jako elementu biżuteryjnej ozdoby wnętrza?

Coralowe akcenty i detale- jak na przykład fotel- dodają wnętrzu świeżości i elegancji

Kolor roku wybrany przez Instytut Pantone zaskoczył wiele osób, chociaż sygnały jego nadejścia pojawiły się już podczas targów w Mediolanie. Tym bardziej należy dać mu szansę na pokazanie się w designie, modzie, sztuce użytkowej, architekturze czy w codziennym życiu. W dobie monochromatycznych barw, kolorów ziemi i czasach poszukiwania łączności z przyrodą, Living Coral może bardzo ciekawie podkreślić i pobudzić optymistyczną stronę człowieka. Z pewnością ułatwi ocieplić wzajemne relacje międzyludzkie i społeczne. Sprawi, że wnętrza, w jakich żyjemy i przedmioty, jakimi się otaczamy, staną się przyjazne, wyjątkowe i
bardziej ludzkie. Witamy nowego króla – Living Coral – kolor roku 2019.