Meble na wymiar

Szafa na wymiar czy gotowa? – oto jest pytanie

Planując zakup szafy, często stajemy przed dylematem czy lepsza będzie ta gotowa, prosto ze sklepu, czy jednak szafa na wymiar. Zadanie wyboru szafy nie jest łatwe, tym bardziej, że na rynku funkcjonuje wielu producentów oferujących szeroki asortyment mebli, w tym także szaf, a ilość proponowanych przez nich modeli przyprawia o zawrót głowy. I tu zaczyna się kalkulowanie, zastanawianie i analizowanie faktów. Tylko czy podczas dokonywania wyboru wszystkie elementy bierzemy pod uwagę? Oto kilka aspektów na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Jaką rolę odgrywają meble w naszym życiu

Meble, w tym także szafa, są bardzo ważnym elementem wyposażenia mieszkania, bo tworzą jego klimat, podkreślają styl i towarzyszą nam w codziennym życiu. Nie ma wątpliwości, że aranżując przestrzeń, należy dobrze przemyśleć ich dobór. Przecież  nasze meble mają nie tylko pięknie i ciekawie prezentować się w przestrzeni domu, ale być funkcjonalne, dopasowane do nas i zaspokajać nasze potrzeby. Urządzając wnętrze i dobierając meble, tworzymy otoczenie, które przez wiele lat będzie miało wpływ na nasze samopoczucie i komfort.

Jednym z takich mebli jest między innymi szafa, której użyteczność i funkcjonalność to dwie najważniejsze cechy. Właśnie dlatego warto zadać sobie pytanie: Co w dłuższej perspektywie sprawdzi się lepiej – szafa na wymiar czy gotowa? Która z nich lepiej zaspokoi moje codzienne potrzeby?

Moja szafa na wymiar czy gotowa dla wszystkich?

Obecnie jako klienci, poszukujemy produktów odpowiadających naszym indywidualnym potrzebom, które zaspokoją nasze oczekiwania i rozwiążą nasz problemy. Nie chcemy polegać na gotowych projektach, uniwersalnych dla każdego, których nie można zmienić. Dotyczy to niemal wszystkich zakupywanych przez nas elementów wyposażenia wnętrza. Żyjąc w ciągłym biegu, z narzuconymi schematami postępowania oraz różnego rodzaju procedurami, przynajmniej w domu chcemy mieć coś własnego. Szukamy personalizowanych rozwiązań, dopasowanych do naszej osobowości, stylu życia i naszych preferencji oraz gustów. Każdy ma inne potrzeby, inne oczekiwania i w inny sposób je zaspokaja. Staramy się unikać szablonowych rozwiązań, aby mieć własny wyróżnik, który definiuje nas jako ludzi. Ta dowolność i swoboda wyrażanie siebie jest ważna także w przypadku mebli.

Szafa na wymiar idealnie wpisuje się więc w tego typu oczekiwania, bo jest tworzona od postaw i każdy z jej elementów może być inny, dopasowany do nas samych. W szafie gotowej, możliwość modyfikacji jest znacznie ograniczona do kilku wariantów lub tylko do jednego. Dotyczy to zarówno konfiguracji wnętrza, jak i kolorystyki. Coś, co jest dobrym rozwiązaniem dla innych, jak na przykład ilość i rozkład półek, niekoniecznie musi pasować do nas. Dlatego czy wybierając mebel na lata, warto iść na kompromis?

Czas decyzji – ile możemy zmienić, a ile musimy zaakceptować
 
 
 
 
Jeden zakup – wiele usług dodatkowych

Należy podkreślić, że zamawiając szafę na wymiar, wraz z nią otrzymujemy fachową obsługę. W cenę tego zakupu wliczony jest koszt pomiaru, dowozu pod wskazany adres, wniesienia mebla do mieszkania i montażu. Jako nowy właściciel nie musimy się niczym przejmować, bo wszystkie najważniejsze czynności wykonają za nas profesjonaliści. Zyskujemy także na czasie. Bez wychodzenia z domu możemy umówić się na spotkanie z projektantem w swoim mieszkaniu. Podczas wizyty zaplanujemy idealny mebel dopasowany wymiarem, kolorem, stylem i wyposażeniem do naturalnego otoczenia, w którym ma stanąć.

W przypadku gotowego produktu jesteśmy niestety często skazani na to, by samodzielnie poradzić sobie z niektórymi niedogodnościami, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę. Nie tylko angażuje to nasz dodatkowy czas, związany z wędrówkami po salonach meblowych, ale także generuje dodatkowe koszty, które finalnie musimy ponieść. Czasami będzie to zorganizowanie transportu, pomocy przy wnoszeniu lub skręcaniu mebla. A przecież nie każdy z nas ma predyspozycje do prac stolarskich czy majsterkowania. Czy zawsze bierzemy pod uwagę te dodatkowe utrudnienia przy wyborze mebla i czy jesteśmy na nie gotowi? Zazwyczaj nie. Oznacza to, że odpowiedź na pytanie dotyczące tego, które rozwiązanie jest lepsze, szafa na wymiar czy gotowa – jest banalnie proste.

Co wybrać?

Szafa na wymiar, którą zaprojektujemy zgodnie z naszymi zaleceniami, oczekiwaniami, potrzebami i gustem jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Sprawdzi się w każdym mieszkaniu, niezależnie od jego metrażu i uwarunkowań architektonicznych. Z pewnością sprawi też, że będziemy bardziej zadowoleni z zakupu mebla, który od postaw, w każdym calu zaplanowaliśmy sami, niż z faktu pogodzenia się z narzuconym rozwiązaniem. Jeśli więc szukamy rozwiązania dla siebie, które ułatwi codzienne życie, pomieści nie tylko rzeczy, ale także sprzęt do nurkowania czy wyjątkową kolekcję butów i torebek, nie warto się dłużej zastanawiać. W szafie na wymiar wszystko znajdzie miejsce.  Która z nich lepsza lepsza: szafa na wymiar czy gotowa? To tylko kwestia na jaki kompromis jesteśmy gotowi i na czym tak naprawdę nam zależy. Mieć to, co chcemy czy to, co mają inni.