Półki do szafy

Półki są nieodłącznym elementem każdej szafy. Mogą być krótkie, głębokie oraz płytkie. Wykonane są z płyt o grubości 18 mm oraz 28 mm, w zależności od projektu, który wybierzemy. Sporadycznie montowane są półki z prowadnicami montowanymi od ich krótszych boków. Dzięki temu uzyskujemy wysuwne półki, które posiadają niskie czoło szuflady, czyli idealne rozwiązanie do dużych garderób bądź jako schowek na męskie koszule.

Gdy montujemy półki, należy pamiętać, aby nie były dłuższe niż 100 cm. Dłuższe półki do szafy przy wysokim obciążeniu mogą się wyginać, co sprawi, że nasza szafa nie będzie wyglądać estetycznie. Ważna jest również głębokość. Wygodnym sposobem jest umieszczanie rzeczy obok siebie, nie głęboko w szafie.

Wysokość pomiędzy półkami nie powinna być zbyt duża. Tworzenie z ubrań ogromnych stosów nie jest dobrym pomysłem, gdyż będą się one przewracać. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczanie 2 komplety odzieży obok siebie. Wtedy cała powierzchnia półki zostanie zagospodarowana, a kurz nie  będzie dokuczliwym problemem.