Półki na szafy

Półki to obowiązkowy element każdej szafy na wymiar. W zależności od przeznaczenia mogą być długie, krótkie, głębokie lub płytkie. Wykonywane są z płyt o grubości 18 mm oraz 28 mm w zależności od projektu. Sporadycznie montowane są półki z prowadnicami montowanym do ich krótszych boków. Wówczas uzyskujemy wysuwne półki, które  dodatkowo są wyposażone w niskie czoło szuflady i idealnie sprawdzają się dużych garderobach, jako schowek na męskie koszule lub już gotowe zestawy wyjściowe.

Przy montażu półek warto pamiętać o tym, żeby nie były dłuższe niż 100 cm. Dłuższe półki do szafy przy zbyt dużym obciążeniu ubraniami mogą się zacząć wyginać, co wygląda nieestetycznie.  Poza długością półki równie ważna jest jej głębokość. O wiele bardziej wygodnej jest umieszczanie rzeczy obok siebie niż sięganie głęboko do szafy.

Także wysokość pomiędzy półkami nie powinna być zbyt duża, aby tym samym nie tworzyć z ubrań wysokich stosów, które mogą się przewracać, a wyciągniecie tekstyliów znajdujących się na  samym dole jest utrudnione. Najlepiej, aby szerokość półki do szafy na wymiar odpowiadała wielokrotności umieszczanych na niej ubrań – wskazane są 2 komplety odzieży obok siebie. Tym samym zostanie wykorzystana cała powierzchnia półki i nie będzie się na niej niepotrzebnie zbierać kurz.