Systemy zamykania szuflad

Dlaczego zabudowy Komandor z akcesoriami Hettich są tak wyjątkowe?

Główną zaletą systemów szuflad jest możliwość rezygnacji z uchwytów, dzięki systemowi “Push to open – Silent”. Często zdarza się, że nasza wizja zabudowy meblowej nie przewiduje dodatkowych uchwytów, a wtedy nasze rozwiązania pozwalają na takie właśnie decyzje o ich nie uwzględnianiu. Bez uchwytowe otwieranie oraz ciche domykanie szuflad nadaje meblom funkcjonalności, która codziennie oszczędza nasz czas, ale również przestrzeń “aktywną” która zwiększa się o około 25% przy zastosowaniu systemów szuflad z pełnym wysuwem. Wszystko co do tej pory było okryte w tylnej części szuflady jest całkowicie widoczne i łatwo dostępne. Dzięki opcjonalnym prowadnicom o nośności 10 kg, lekkie szuflady zamykają się rów-nie komfortowo, jak w przypadku szuflad o ciężarze do 80 kg.

Szuflady z systemem Hettich można montować w każdym typie szaf, są one bardzo kompatybilne, a ich zastosowanie daje wiele satysfakcji z ich funkcjonalności oraz nietuzinkowego designu – który wcale nie musi być nudny i mimo tego że wsunięta do mebla szuflada nie jest widoczna od środka przez większość czasu, to gdy ją rozsuniemy możemy cieszyć się jej dodatkowym atutem wizualnym.

Prowadnice Quadro

Dzięki prowadnicom Quadro możemy liczyć na efekt cichego i delikatnego funkcjonowania szuflad. Mechanizm jest w stanie wytrzymać duże obciążenia i działa on bez zarzutów nawet po wielu latach użytkowania. Prowadnica Quadro z systemem Silent sprawia, że zamykana szuflada cicho dojeżdża do korpusu szafki, a jej zawartość pozostaje na miejscu, dzięki temu że w ostatniej fazie ruchu szuflada wyhamowuje, a następnie bezgłośnie i delikatnie się domyka, jak gdyby w zwolnionym tempie.